Cztery osoby zostały ranne w wyniku zderzenia autobusu z tramwajem na ulicy Naramowickiej w Poznaniu. Do wypadku doszło w poniedziałek tuż przed godziną 13 na skrzyżowaniu z ulicą Serbską. Siła uderzenia była tak duża, że tramwaj linii numer 3 wykoleił się, a ważący kilka ton autobus został przesunięty o kilka metrów. Kabina motorniczego uległa poważnemu zniszczeniu. Na miejsce skierowano dziewięć zastępów straży pożarnej, a komunikacja tramwajowa w tym rejonie została wstrzymana. W sieci pojawiły się zdjęcia i nagranie z miejsca zdarzenia.

Zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulic Serbskiej i Naramowickiej strażacy otrzymali o godzinie 12:54. Jak przekazał dyżurny wielkopolskiej straży pożarnej, na miejsce zadysponowano dziewięć zastępów. Wstępnie wiadomo było o czterech osobach poszkodowanych.

Cztery osoby ranne

Wśród poszkodowanych jest motorniczy oraz dwoje pasażerów tramwaju, a także kierowca autobusu. Według wstępnych informacji obrażenia rannych nie zagrażają ich życiu. Motorniczy wyszedł z kabiny o własnych siłach.

Jak relacjonował podkomisarz Łukasz Paterski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, stan tramwaju wyglądał dramatycznie. Ze wstępnych ustaleń ratowników medycznych wynikało, że motorniczy doznał urazu głowy oraz biodra i został przetransportowany do szpitala na dalsze badania. W autobusie w chwili zderzenia nie było żadnych pasażerów.

Tramwaj się wykoleił

Jak poinformowała Agnieszka Smogulecka, rzeczniczka prasowa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu, doszło do zderzenia tramwaju linii numer 3, jadącego w kierunku centrum, z autobusem, w wyniku czego tramwaj się wykoleił.

Wstępne ustalenia policji wskazują, że sprawcą wypadku był kierujący autobusem. Według relacji rzecznika kierowca, nadjeżdżając z ulicy Naramowickiej w kierunku ronda Solidarności, wjechał na skrzyżowanie i wymusił pierwszeństwo przejazdu. Siła uderzenia była na tyle duża, że przesunęła o kilka metrów ważący kilka ton pojazd.

Z uwagi na stan zdrowia motorniczego i kierowcy autobusu nie zostali oni przebadani na miejscu na zawartość alkoholu w organizmie. Jak zaznaczył Paterski, obaj kierujący zostaną przebadani, gdy tylko pozwolą na to lekarze, a do dalszych badań zostanie również pobrana ich krew.

Policja na miejscu ustalała dokładne okoliczności i przebieg zdarzenia. Funkcjonariusze zapowiedzieli wykonanie oględzin, zabezpieczenie monitoringu oraz przesłuchanie świadków.

Utrudnienia w komunikacji

Wypadek spowodował poważne utrudnienia zarówno dla pasażerów komunikacji miejskiej, jak i kierowców. Od godziny 12:57 wstrzymano ruch tramwajowy na odcinku od pętli Wilczak do końcówki Błażeja.

Tramwaje linii 3 i 10 zostały skrócone do pętli Wilczak, a na odcinku Wilczak - Błażeja uruchomiono komunikację zastępczą "za tramwaj". Autobusy kursujące ulicą Serbską skierowano na objazdy. Początkowo z ruchu wyłączono całe skrzyżowanie. Po godzinie 15 ulica Serbska wciąż pozostawała zablokowana w obu kierunkach, natomiast na ulicy Naramowickiej ruch już się odbywał, choć nadal występowały tam utrudnienia.

Policja zaapelowała do mieszkańców Poznania o omijanie tego skrzyżowania i uwzględnienie utrudnień w planowaniu podróży. Postępowanie zmierzające do ustalenia szczegółowych okoliczności wypadku jest w toku.

DOWIEDZ SIE WIECEJ:
Policja pokazała moment zatrzymania byłego policjanta. Podejrzanego o zabójstwo w Mierzawie ujęto po czterech dniach obławy
Policja pokazała moment zatrzymania byłego policjanta. Podejrzanego o zabójstwo w Mierzawie ujęto po czterech dniach obławy
Doda chwali prezydenta Nawrockiego za odebranie orderu Zełenskiemu. Wypowiedź podzieliła internautów
Doda chwali prezydenta Nawrockiego za odebranie orderu Zełenskiemu. Wypowiedź podzieliła internautów